تجارت آهن

خرید آهن با آلیاژ های مختلف

کربن، ارزان ترین و در عین حال مؤثر ترین عامل آلیاژی در فولاد است. نوع فولاد با کربن کم بین ۰٫۰۸ تا ۰٫۱۵ درصد کربن دارد که بیشتر هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که هزینه کم، سطح نسبتأ خوب، دوام و سختی مطلوب، قابلیت جوش پذیری و شکل پذیری مورد نظر و سهولت در کار کردن با آن مورد نظر باشد. به عنوان مثال در بدنه اتومبیل انواع لوله درز جوش، کانتینر های فولادی مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین در نوع فولاد با کربن نسبتأ معتدل در کارهای ساختمانی، پل ها، بدنه کامیون و در فولاد با کربن متوسط در بدنه کشتی، ساخت انواع لوله بزرگ و قسمت های مختلف ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به توضیح است که در نوع های دیگر فولاد با کربن متفاوت در ساختن ماشین آلات سنگین، مته های مخصوص، … و ماشین آلات برش استفاده می گردد. در حال حاضر نوع فولاد با کربن معمولی، بیشترین حجم تولید انواع مختلف فولاد را در جهان حائز می باشد.
هنگامی که مواد و ورق آلیاژی گوناگونی استفاده می شود، انواع بی شماری از ترکیبات فولاد سمانته، قابل حصول است. مواد آلیاژی می توانند انفرادأ و یا به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار گیرند. به طور کلی چنین نتیجه گرفته شده است که ترکیب مواد آلیاژی ،هم از نقطه نظر هزینه و هم از نقطه نظر خصوصیات، نسبت به استفاده از یک آلیاژ منحصر به فرد، برتری دارد.
فرآورده های آهن
از آنجا که طبقه بندی و تعاریف مربوط به فرآورده های نهایی فولاد از کشور دیگر متفاوت است، یک تعریف و یا طبقه بندی بین المللی و مشترک برای آن ها نمی توان یافت و تقریبأ فولاد ها را بطور عام و فولاد های ساختمانی را به طور خاص بر اساس شکل ظاهری تقسیم بندی می نمایند و برای تمیز دادن ترکیب شیمیایی آن ها از حروف و اعداد مشخص استفاده می شود.
به طور کلی فرآورده های نهایی فولاد به دو دسته طبقه بندی می گردند. فرآورده های طولی: این فرآورده ها عمومأ شامل وسایل تیر آهن، میل گرد، مفتول، نبشی، ناودانی و ورق آهن می باشد. لازم به توضیح می باشد که نحوه تقسیم بندی محصولات فولادی برای خرید و فروش در کشور های مختلف متفاوت بوده و تقسیم بندی بین المللی پذیرفته شده ای وجود ندارد.
+ نوشته شده در شنبه 31 خرداد 1399ساعت 16:32 توسط lemon | | تعداد بازدید : 45

× بستن تبلیغات

بلیط هواپیما استانبول تهران