تجارت آهن

خصوصیات فولاد ابزار گرمکار چیست؟


فولادهای ابزار گرمکار، شکل‌دهی داغ قطعات ساخته شده از آهن و فلزات غیر آهنی را در دماهای بالا امکان پذیر می‌سازند. آن‌ها در فرایندهایی از قبیل ریخته‌گری، اکستروژن و آهنگری و همچنین در ساخت لوله استفاده می‌شوند. ابزارهای ساخته شده از فولادهای گرمکار نه تنها در هنگام کار، در معرض درجه حرارت زیاد قرار می‌گیرند، بلکه نوسان بارهای گرمایی را نیز تحمل می‌کنند. اهمیت فولادهای ابزار گرمکار بسیار فراتر از آنچه معمولاً به عنوان امری عادی تلقی می‌شود، می‌باشد. تقریباً تمام اشیایی که هر روز با آن‌ها احاطه می‌شویم و با آن‌ها روبرو می‌شویم با کمک فولادهای ابزار تولید می‌شوند. طیف کاربرد آنها گسترده است و از ابزارهای تولید شده در صنایع مختلف استفاده می‌شود.

بارهای حرارتی همراه با سایش ناشی از سایش یا ضربه، الزامات بسیار خاصی را در فولادهای ابزار گرم تولید می کنند. تقاضای اصلی این فولادهای گرمکار عبارتند از: مقاومت در برابر درجه حرارت بالا، مقاومت در برابر شوک حرارتی، استحکام بالا در دمای بالا و مقاومت در برابر سایش.

عملکرد فولاد گرمکار با ترکیب شیمیایی آن، فناوری مورد استفاده در طول تولید و عملیات حرارتی متعاقب آن تعریف می‌شود.

برای اطلاع از قیمت آهن ‌ها می‌توانید به قسمت محصولات سایت تجارت فلز مراجعه کنید. همچنین، متخصصین مشاور ما می‌توانند شما مشتریان عزیز را برای خرید محصول موردنیاز راهنمایی کنند.

+ نوشته شده در چهارشنبه 4 تير 1399ساعت 15:38 توسط lemon | | تعداد بازدید : 57

× بستن تبلیغات

بلیط هواپیما استانبول تهران